fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Tajuplné Rýchory a Dvorský les

Z Horního Maršova se to zdá na mapě jen kousek, ale ten stoupák na Rýchory Vám dá určitě zabrat. Je to taková náhorní plošina s nadmořskou výškou přes 1000 metrů. To není také nic moc, ale na Česko je to úctyhodné, že? Začátek cesty je plný krásných výhledů do okolní krajiny. Pak až útrpná cesta lesem a najednou se objeví Rýchorská Bouda a zajímavé až neobvyklé rozhledy na Krkonoše a do Polska. To ovšem není to hlavní. To hlavní je tajuplný Dvorský les. To jsou východní Krkonoše. Mají své kouzlo i klima. Jakoby tu končil vliv České pánve a takové té České pánevnosti. Ale zpět do Dvorského lesa. V lese se zdá, že někdo kouzlil a pokřivoval při tom kouzlení stromy a nedovolil nikomu, aby je narovnal. Možná tyto důvody byly docela jiné, ale to nevadí, nechte se šálit rozmanitostí tohoto kousku ještě naší skoro nedotčené země. Bonbónkem dnešního putování jsou Sněžné domky. Louka luk a na ní dva domečky a rozhled do krajiny snad až s pěti viditelnými horizonty. Nečekané. A ještě jedna prémie mě zastihla tentokrát zcela osiřelého v terénu. Říjnová bouřka s průtrží mračen. Naštěstí restaurace Rýchorská bouda byla otevřena pro všechny pocestné a tak po malém občerstvení a přechodu deště jsem šťastně došel do Horního Maršova. Po takovém zážitku je třeba se náležitě občerstvit, tedy přikládám recept na škvarkové pagáče zde.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Horního Maršova po žluté značce až k rozcestníku Kutná – Rýchory. Zde budeme pokračovat po červené značce k dalšímu rozcestníku Pod Dvorským lesem. Zde odbočíme vlevo a po žluté se vrátíme na červenou a z červené opět na žlutou a po ní zpět do Maršova.

Jak daleko

12,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.