fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

SOOS – bublání v Karlovarském kraji

Malý Český Island – i tak by se dalo stručně charakterizovat území s názvem NPP SOOS v Karlovarském kraji. Celé území je protkané malými bahenními sopkami, kterými probublává kysličník uhličitý. Celé území je seismicky neklidné a ležící v blízkosti geologického zlomu. Prostě je to zajímavé přírodní území, které vám přinese řadu nevšedních zážitků a určitě vám je doporučuji navštívit. Pokud to už letos nestihnete, můžete si alespoň uvařit vynikající, typicky podzimní polévku, recept naleznete zde.

Kde

Okres Cheb, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Muzea SOOS se vydáme po naučné stezce Soos, až k odbočce, kde se vydáme vpravo a po červené značce dojdeme podél úzkokolejky až do obce Kateřiny. Zde končí místní úzkokolejka a je to takové poměrně zajímavé místo. Zpět na parkoviště se vracíme opět po červené značce. Necelých 9 km (možno dojet autem) jsou velmi zajímavá místa zvaná NPP Bublák a niva Plesné. Tady je vhodné orientovat se podle – mapy.cz.

Jak daleko

3,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.