fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Skanzen Vysoký Chlumec a okolí

Skanzen ve Vysokém Chlumci je zaměřený na lidovou architekturu oblasti Středočeské pahorkatiny a středního Povltaví od poloviny 17. až do počátku 20. století. Můžeme zde nalézt stodoly, špýchary, holubník, obytné domy, kovárnu, pilu, včelín, seník i vodní mlýn a mnoho dalšího. Vše zajímavé o těchto stavbách i projektu podáno průvodkyní při komentované prohlídce.
Po tomto kulturně vzdělávacím zážitku a masáži končetin, vyrážíme krajinou Středočeské pahorkatiny na okružní cestu okolo Vysokého Chlumce přes obce Hradce, Pořešice a Počepice a zpět do Vysokého Chlumce. Mírně zvlněná krajina s dominantou kaple Nanebevzetí Panny Marie hradu Vysoký Chlumec nás provázela celou cestu s možností častých výhledů na okolí a bludnými kameny v bezprostřední blízkosti cesty. Jarní putování krajem si pak můžeme zpříjemnit pojídáním doma připravených věnečků. Návod na jejich přípravu naleznete zde.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště skanzen Vysoký Chlumec a po jeho náležité prohlídce vyrážíme po červené turistické značce ve směru rozcestník Poušť sv. Marka. Tady pokračujeme rovně po cyklostezce 8137 až narazíme na rozcestník Na Pancířích, který je součástí červené značky. Po ní budeme pokračovat k dalšímu rozcestníku Pořešice. Zde se setkáme se žlutou a jdeme směrem obec Počepice. Z Počepice vede značka červená, která nás dovede zpět do Vysokého Chlumce a na již zmíněné parkoviště.

Jak daleko

12,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.