fbpx

S dětmi Přírodním parkem Klánovice-Čihadla

Tento výlet je dobře dostupný vlakem, a to ze stanice Dolní Počernice, kousek od zámeckého parku. Zde je řada možností se občerstvit a najíst. V areálu jsou hrací a cvičební prvky pro děti i dospělé a součástí je i hráz Počernického rybníka. Z něho vytéká říčka Rokytka, která tvoří krásná zákoutí a protéká celým parkem. My jsme se vydali dále po proudu jejího toku. To, co zde říčka a Svépravický potok vytvářejí, je na území Prahy unikum, které jen tak někde v ČR neuvidíte. Na celé ploše jsou rozsáhlé bažiny a mokřady s řadou menších i větších vodních ploch. Ve vodě a jejím okolí pak můžeme spatřit velkou řadu vodních rostlin i vodních živočichů. Své putování zakončujeme výstupem na jedinečnou dřevěnou rozhlednu Doubravku. Tento výlet mohu vřele doporučit nejen obyvatelům Prahy, ale také všem návštěvníkům, kteří milují tak jako já, život v okolí vody. Mnoho pěkných chvil kolem vodních toků vám přeje TuGu.

Kde

Praha, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Tentokrát vás musím odkázat na přiloženou mapku, protože trasa vede po zcela neznačených cestách. Škoda jen, že zatím nebyla vytvořena lépe značená naučná stezka, která by výletníky provedla touto bezesporu zajímavou lokalitou. Určitě by si to zasloužila.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.