fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Rozhledna Ruprechtický Špičák

Snad proto, abychom měli odstup od předchozích výletů na pískovcové skály, volíme tentokrát, poslední den našeho pobytu v broumovském výběžku, cestu na místo dalekého rozhledu, vrch s rozhlednou Ruprechtický Špičák. Byla to volba vskutku jasnozřivá a to hlavně vzhledem k báječnému počasí, které dovolovalo neomezené výhledy do okolního a někde i nezvyklého kraji, těsně u hranice s Polskem. Tak sláva rozhlednám a Ruprechtickému Špičáku obzvlášť. Abych vás neošidil o další z našich ověřených receptů, přikládám tentokrát něco klasického a to vepřovou krkovičku s mrkví zde.

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z malého parkoviště na konci obce Ruprechtice po žluté turistické značce až na vrchol a k rozhledně Ruprechtický Špičák. Zde se napojíme na modrou, po které sejdeme zpět do údolí až k rozcestníku Pod Světlinou. Zde odbočíme vlevo a lesní cestou se vrátíme zpět na parkoviště nad obcí Ruprechtice.

Jak daleko

6,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.