fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Prokopským údolím na Kost a dále Plakánkem na Humprecht

Prokopské údolí máme také v Praze, ale mi nejdeme do Prokopáku, mi procházíme údolím, které vede k proslulému hradu Kost. Opravdu zachovalý gotický hrad stojí na pískovcové skále nad potoky a rybníky a je cílem mnoha výletníků. Ti, kteří rádi chodí, mají pak možnost projít romantickým údolím Plakánku, anebo vyrazit kamkoli do okolí hradu. Je tu všude moc hezky a když počasí přeje, je tu krásně dvojnásob. Kdo navštíví ještě blízkou Sobotku a zámek Humprecht, bude mít splněno. A aby toho pozitivního nebylo mámo, přikládám recept na čokoládový dort s malinovým želé zde.

Kde

Okres Jičín, Královehradecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště Sobotka – hřbitov po žluté značce směrem rozcestník Libošovice – žst. Zde se napojíme na modrou značku ve směru rozcestník Libošovice. Od rozcestníku pokračujeme již po červené značce Prokopským údolím směrem hrad Kost. V Kosti pokračujeme po žluté značce a po ní dojdeme až k rozcestníku Sobotka žst. Zde už budeme směřovat po modré na zámek Humprecht a parkoviště.

Jak daleko

11,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.