fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Předvánoční procházka z Berouna do Srbska

Tentokrát využíváme služeb Českých drah, abychom ze Srbska jeli vláčkem jednu stanici do Berouna. Beroun má pěkné náměstí a vyhlášený betlém, do kterého každý rok přibyde jedna nová postava. Pak už naše kroky vedly po proudu údolím řeky Berounky. Je to jeden z nejkrásnějších úseků řeky a také kaňonů Českého krasu s řadou zajímavých vápencových skalních útvarů. Cesta je rovinatá, z velké části vedená po asfaltce a v letních měsících hojně využívaná cyklisty i sportovci na kolečkových bruslích. Údolí je v zimě zčásti stále zastíněné a vane zde studený vítr, tak si nezapomeňte vzít teplé prádlo. Doma nás pak čekal vynikající vánoční kuba, recept přikládám zde . Pěkné Vánoce vám přeje TuGu.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží v Berouně po modré a následně červené značce na Husovo náměstí. Tady se napojíme na modrou a po překonání pěší lávky přes Berounku odbočíme vpravo a značenou stezkou se držíme podél břehu Berounky až do Srbska.

Jak daleko

7,1 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.