fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Peklem za bledulemi

Kdo má rád první jarní dny a louky plné bledulí, ten ať neváhá a právě v těchto dnech vyrazí do Zahrádek u České Lípy. Tudy vede červená turistická značka údolím Robečského potoka zvaném Peklo. Údolí je plné popadaných a tlejících stromů a je obehnáno pískovcovými skalami. Mezi tím vším ve vlhké půdě rostou, a hlavně kvetou, koberce bledulí. Když přijedete o víkendu, nebo o nadcházejících velikonočních svátcích, musíte se připravit na zástupy návštěvníků. Všichni však budete uspokojeni a věřím, že vám budou oči jen přecházet. My samozřejmě „okroužíme“ a tak si mohly naše oči od záplavy bílých květů odpočinout. Jako recept dnes přikládám návod na přípravu listových šátečků se špenátem, šunkou a sýrem. Špenát možno v těchto jarních měsících nahradit mladými kopřivami. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Zahrádek po červené turistické značce až k rozcestníku U skautské skály. Tady vlevo a kousek po neznačené stezce přes lávku Robečského potoka a dále opět vlevo a po břehu Horního Pekelského rybníka až na cestu a na modrou značku. Po ní se vydáme směrem rozcestník Kvítkov. Po cestě je řada krátkých odboček na zajímavá místa. V Kvítkově z rozcestníku odbočíme opět vlevo, abychom se vydali zpět do NPP Peklo, a to po žluté turistické značce.  Značka končí u rozcestníku Nový Dvůr v Pekle. Zde naváže na červenou, po které se vrátíme zpět do Zahrádek u České Lípy.

Jak daleko

11,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, baterku

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.