fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Okolo zámku Libochovice

Na březích bájné řeky Ohře, rozkládá se obec Libochovice se zámkem a zámeckým parkem. Tam pod horstvem připomínajícím sopečnou krajinu, která se nazývá České středohoří, odehrával se děj našeho dnešního putování. Celá ta země Dolní Poohří jest. Velkým pak zklamáním pro nás byla návštěva místa Evaň a na mapách vyhlášené oblasti Evaňská rokle. Lidé v Evani posedávají před vstupem do přírodní památky na seslích a pozorují projdivší pocestné a jejich udivené a dychtivé tváře, které očekávají, co se bude v roklině díti. Tou jsme však prošli bez většího zadostiučinění a bohužel nic objevného nenalezli. Jedině návštěva zámeckého parku stála jednoznačně za to. I počasí přálo a bylo fajn teplo, tak akorát na procházku. Protože během výletu může vyhládnout, připravila moje žena báječnou paštiku. Návod na přípravu této dobroty naleznete zde. Vám všem dobrou chuť, buď doma anebo v přírodě přeje TuGu.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště u zámku Libochovice a po prohlídce přilehlého parku u zámku, vyrážíme po modré turistické značce ve směru na obec Horka. Zde se modrá dotkne zelené, po které se vrátíme zpět do Libochovic.

Jak daleko

12,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.