fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Okolí Bukové hory

Při dnešním putování jsme navštívili hned tři zajímavá místa v Ústeckém kraji, mému srdci tak milému.  A bylo co objevovat. Nejprve jsme si prohlédli Ploskovickou zámeckou zahradu. Zámek sám byl v lešení a v opravách a tak nebyl příliš fotogenický, škoda. Další zastávkou pak byla Víťova rozhledna. Kovová rozhledna s dřevěným opláštěním, která slouží i jako vysílač mobilního signálu. Je z ní rozhled na České středohoří, Krušné a Lužické hory. Hlavním cílem byla Buková hora s nejvyšší betonovou vysílací věží v ČR. Malý okruh okolo vysílače pak poskytl několik výhledů na okolní krajinu a zajímavé, i když trochu utajené, čedičové skály s názvem Ptačí kameny. Bramborové noky, jejichž recept zde dnes přikládám, jistě k podzimu nedílně patří a vřele všem gurmánům, ať už turistiky nebo jídla, doporučuji. TuGu.cz

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Velké Stínky po červené turistické značce na Humboldtovu vyhlídku a dále k rozcestníku Stará Homole – zaniklá obec, tady se napojíme na zelenou, abychom následně opět pokračovali po červené značce. Asi po 1,3 km z červené nejdeme do údolí, ale držíme se po vrstevnici a lesní asfaltce, abychom následně odbočili ostře vpravo a lesní cestou se vrátili zpět do výchozího místa na parkoviště Velké Stínky. Pokud chcete navštívit i Ptačí kameny, musíte je hledat na mapách.cz a navigovat se pak podle mobilu, protože k nim značená cesta a ani lesní cesta jednoznačně nevede.

Jak daleko

4,7 km vycházkový okruh okolo Bukové hory

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.