fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Nad vodní nádrží Vrané a okolo Cukráku

  

Je stále zima a počasí má takovou zimní aprílovou podobu. Neustále se střídají sněhové přeháňky s modrými oky a sluncem. Nejedeme daleko a pěšky pak spojujeme několik míst na kterých už jsme byli. Výhledy do údolí Vltavy v okolí Vraného nad Vltavou jsou z těchto míst okouzlující. Obora Daliborka má polámaný plot, a tak je do údolí možno nahlédnout i z míst dříve nepřístupných. Zpáteční cesta pak vede okolo vysílače Cukrák, který je zdaleka viditelný a je nedílnou dominantou kraje. Cesta vede převážně lesem a nám pořádně vyhládlo. Pro inspiraci přikládám recept na pečeného králíka na smetaně zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

My vyrážíme od zastávky busu K Chatám z oblasti Na Beránku. Tudy vede červená turistická značka, po které se vydáme směrem Jíloviště. Souběžně s červenou vede i zelená značka místního značení (toto značení je ve špatné kvalitě). Můžete ho kopírovat a neuděláte chybu. My jsme tento okruh opustili na vyhlídce na Vltavu. Tady jdeme neznačenou cestou nad údolím potoka až k Jílovišti. V Jílovišti se napojíme na již zmíněné zelené místní značení, po kterém se vrátíme do místa startu.

Jak daleko

10,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Nad vodní nádrží Vrané a okolo Cukráku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.