fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na zříceninu hradu Ralsko

Hezké počasí vystřídal vítr a mraky. Vítr lámal stromy a shazoval čepice z hlav. V tomto dramatickém počasí stoupáme prudkým kopcem za skřípění kymácejících se stromů až na zříceninu hradu Ralsko. Pevnost sloužila jako ochrana na obchodní stezce do Lužice.  V 15. století byl hrad opuštěn a chátral a chátral. Na zbytcích kamenných zdí pak můžeme spatřit i jména v ruštině jako památku po sovětských vojácích, kteří hrad do roku 1990 hojně navštěvovali, jelikož byl součástí vojenského prostoru. No a dnes je vyhledávaným cílem turistů a místem s opravdu dalekým rozhledem. Tak pokud máte rádi historii a chcete vidět i netradiční pohled na českou krajinu, neváhejte a vydejte se vzhůru na Ralsko. To vám doporučuje TuGu.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Srní Potok po modré značce k rozcestníku Zadní Vranov. Zde se napojíme na červenou, která nás dovede jak na Juliinu vyhlídku, tak na zříceninu hradu Ralsko. Po červené pak sestoupíme až na silnici s cykloznačením 15.241. Ploučnice, po které se vrátíme do místa startu. Cestu je možné si u cíle mírně zkrátit po lesních stezkách – viz mapa.

Jak daleko

7,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.