fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Na Vlčí jámy a kolem Blatenského kanálu

Krušné hory na podzim mohou být tajemné i krásné.  Takové jsme je zažili i my při naší poslední návštěvě Perninského rašeliniště, Vlčích jam, rozhledně Blatenský vrch a hlavně vodního kanálu Blatenský příkop. Okolo kanálu s pohnutou historií vede naučná stezka a přesto, že jsme na horách tak si můžeme užít cestu téměř po rovině. Rozlehlé louky a rašeliniště, temné lesy Krušných hor s mlhami, které by se mohly krájet. To vše jsme si užili do sytosti. Také klid a brzký podvečer a pak šťastný návrat zpět do vyhřátého hotelového pokoje, takové bylo zakončení dnešního putování. Už tedy nevím, co nám v hotelu připravili, ale pro vás mám zaručený recept na roštěnky s ančovičkou zde. Dobrou chuť vám přeje TuGu.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

Kudy, kam, co

První zastávka před vlastním výletem nás zavedla na Perninské rašeliniště. Mini naučná stezka nás zasvětí do historie místní těžby rašeliny. Pak už jedeme do Horní Blatné na parkoviště a odtud jdeme po červené značce přes Vlčí jámy k rozhledně na Blatenský vrch. Z vrchu sejdeme po žluté k NS Blatenský příkop, po které dojdeme až ke Kantorsteinu. Zde odbočíme vpravo a po silnici určené i pro cyklisty č. 23 dojdeme zpět do Horní Blatné.

Jak daleko

11,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.