fbpx
Moravskoslezský krajVšechny kraje

Na Velký Javorník

Jelikož jsme byli ubytováni ve Frenštátu pod Radhoštěm, tak jaké by to bylo, kdybychom přímo od hotelu, nevyrazili na půldenní výlet na nedaleký Velký Javorník. Na Velkém Javorníku je pěkná rozhledna a kdyby se v okolí nehonily bouřky, tak by výstup i celá cesta neměla chybu. Počasí naštěstí vydrželo, a tak nás čekal pěkný výšlap na již zmíněnou horu a cesta dolů s mnoha výhledy na okolní Moravskoslezské Beskydy. Jako vzpomínku na léto a letní jídla přikládám recept na zeleninové lasagne zde.

Kde

Okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Pod Můstky, lanovkou, nebo po schodišti po NS Beskydské nebe dojdeme až k rozcestníku Koliba. Tady se napojíme na zelenou značku a tou pokračujeme na Velký Javorník. Z Javorníka pak zpět na parkoviště dojdeme po červené značce a následně modré turistické značce. Na tu se napojíme na rozcestníku Malý Javorník. Po modré značce se pak dostaneme téměř až na parkoviště pod můstky, odkul jsme vycházeli.

Jak daleko

10,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.