fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na Studenec a Zlatý vrch

Studenec, Zlatý vrch, Stříbrný vrch a Lužické hory jsou krásná místa v České republice, která si zaslouží pozornost návštěvníků. Lužické hory se nacházejí v severní části Čech poblíž hranic s Německem a Polskem. Jsou to pohádkové hory s množstvím rozhleden, skalních útvarů a vodopádů. Tato oblast je oblíbená mezi turisty, kteří sem přijíždějí za turistikou i cykloturistikou. Hlavně Zlatý vrch je možná trochu opomíjená lokalita s čedičovými varhany, které svým rozměrem určitě překvapí nejednoho poutníka. Tak určitě nezaváhejte a vyrazte a když ne sem, tak třeba někam jinam. Doufejme, že už počasí bude turistice více přát. Pro zahřátí přikládám recept na skoro jarní drožďovou polévku se zeleninou zde.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště nad obcí Líska u České Kamenice po červené turistické značce na odbočku a směrem na vrchol a k rozhledně Studenec. Dále zpět na červenou a po ní až ke křížení s lesní asfaltkou zvanou Hlavní cesta. Po ní se vydáme vpravo a dojdeme na křížení s modrou značkou. Po modré dojdeme k rozcestníku Pod Studencem. Zde se napojíme na červenou značku a dojdeme až do bývalého lomu Zlatý vrch. Zlatý vrch necháme za sebou a pokračujeme k vrchu Stříbrnému. Zde se snažíme držet spíše vpravo a po neznačených, ale dobře vyšlapaných pěšinách obejdeme Zlatý vrch a přes louku se pak vrátíme zpět na parkoviště Líska.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.