fbpx
Moravskoslezský krajVšechny kraje

Na Skalku a na Ondřejník

   

To už nejsou Beskydy, to je Ondřejník s vrcholem Skalka 964 m. Pohoříčko vyrůstá z krajiny naproti Moravskoslezských Beskyd.  Jeho holé stráně i hřbet jsou zdaleka viditelné a lákají nejednoho našince z daleka i z blízka. Milé překvapení vás pak čeká na Skalce, kde je samoobslužný bar s názvem Medvědí BarBar. To přijde pro žíznivé poutníky opravdu vhod a zvýší tak euforický zážitek z rozhledů i samotného výstupu. Jinak rozhledů je tu celá řada i proto, že chybí lesní porost převážně v těch vyšších partiích. Vrch Ondřejník je nižším bratrem Skalky a nevede k němu značená stezka jen lesní cesta. Ten je i s nově umístěným křížem určitě vhodný k návštěvě. Z jeho vrcholu je vidět téměř až do Ostravy a možná ještě dál (samozřejmě za ideální viditelnosti). Protože cesta vedla také zčásti lesem, přikládám recept na opravdu vynikající a nepřekonatelně dobrý ostružinový koláč zde.

 

Kde

Okres Frýdek – Místek, Moravskoslezský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Skiareál Opálená po žluté turistické značce do kopce až k rozcestníku Nad starou salaší. Zde odbočíme vlevo a po NS Skalka dojdeme k dalšímu rozcestníku Pod Skalkou – rozc. Tady odbočíme vpravo a po modré značce vystoupáme až na vrchol Skalka. Po modré pak pokračujeme do sedla pod Ondřejníkem. Tady už značka dále nevede a my musíme lesní neznačenou kamenitou cestou do kopce až na vrchol Ondřejník. Pokud se budete vracet zpět na parkoviště, sestupte zpět do sedla a zde se napojte jako my na NS Skalka až dojdete k již zmiňovanému rozcestníku Nad starou salaší. Zde narazíte na žlutou a tou se vrátíte zpět, až na parkoviště Skiareál Opálená, odkud jste vyráželi.

Jak daleko

12,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.