fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na Růženku a do Dolského mlýna

NS Růžová je pojmenována podle obce a místní rozhledně, která je jedním z hlavních vrcholů tohoto výletu. Celý okruh naučné stezky pak měří zhruba 9,9 kilometrů a nabízí návštěvníkům možnost objevovat krásy této oblasti. Stezka je vhodná pro rodiny s dětmi i pro milovníky turistiky a nabízí jedinečný pohled na faunu a floru. Z vrcholku rozhledny se naskýtá panoramatický výhled na okolní krajinu. Rozhledna je přístupná veřejnosti a je oblíbeným místem pro fotografování. Na konci naučné stezky se nachází Dolský mlýn, historický mlýn, který je památkově chráněný. Celkově je Naučná stezka Růžová, rozhledna Růženka a Dolský mlýn jedinečnou kombinací přírodních a historických zajímavostí, které nabízejí pěkný a edukativní zážitek pro návštěvníky. Jako připomenutí plížícího se jara přikládám foto i recept na mrkvový dortík s brusinkami zde. (vytvořeno s pomocí ChatGPT, ale i tak to byla fuška, prostě se to musí hlídat).

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Růžová – bus, kde se dá i parkovat, po červené značce místního značení na NS Růžová. Po ní se vydáme směrem na Dolský mlýn, kde si uděláme malou odbočku ke Královskému smrku a zde po žluté se vrátíme zpět na naučnou stezku. Po ní se vrátíme zpět do obce Růžová.

Jak daleko

13,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.