fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na Ronov a Vlhošť

 

Oba výlety se dají pohodlně zvládnou za jeden den. Vrchy se nacházejí na dohled od sebe a přece je každý je tak jiný. Na čedičovém Ronově po náročném výstupu jsme odměněni výhledem na okolní.

Na druhý vrch Velký a Malý Vlhošť se dostaneme bez přehánění do pískovcového ráje, tedy ráje pískovcových skal, stromů, mechů a vřesů.  Rozhodně šlo o nezapomenutelné putování po české zemi, které vám všem vřele doporučuji. TuGu

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vrch Ronov: Z turistického rozcestníku Stranné po červené turistické značce na vrchol Ronova, 550 m. n. m. Zde po prohlídce zříceniny sestoupíme po červené a asi po 300 metrech při sestupu můžeme odbočit vlevo, abychom nešli po stejné cestě. Vrch obejdeme a opět se napojíme na červenou, která nás dovede do místa startu.

 Okolo Vlhoště: Z Litic vede asfaltka směrem do obce Hvězda. Asi v polovině cesty mezi obcemi narazíme na zelenou turistickou značku. Po ní vyrazíme směrem na Vlhošťský důl. Po asi 500 metrech dojdeme k rozcestníku, na kterém odbočíme vlevo a po modré značce dojdeme k dalšímu rozcestníku Pod Vlhoštěm. Zde odbočíme opět vlevo a tentokrát po žluté, kopcem, obejdeme celý vrch Vlhošť. Doporučuji se z počátku nedržet striktně žluté značky, ale ve chvíli, než značka začne kopírovat vrstevnici, odbočit vlevo a jít těsně po okraji vrchu nad pískovcovými stěnami. Je zde bezpočet krásných vyhlídek na okolní krajinu. Vše za dodržení vlastní bezpečnosti. Po absolvování tohoto okruhu se žlutá napojí na modrou, která nás dovede zpět na rozcestník Pod Vlhoštěm. Zde, pokud vám zbude čas, odbočte vlevo a po neznačené stezce navštivte vrch Malý Vlhošť. Je to taková zlatá tečka za dnešním putováním. Kopec je tvořen pískovcem a je z něho opět báječný výhled do okolní krajiny. Zpět na místo startu doputujeme po modré a později zelené turistické značce.

Jak daleko

Vrch Ronov – 7 km vycházkový okruh

Okolo Vlhoště – 6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.