fbpx

Na brdský Tok

Brdy a jejich nejvyšší vrch Tok přitahují stále více turistů a výletníků. Nevím, zda nejsou na Brdech lepší místa, ale kdo na Toku nebyl, jako by nebyl. Ale ne, teď vážně. Brdy nejsou velehory, a tak je pěší chůze v zalesněné krajině příjemný relax. Cesty schůdné asfaltové, lesní, upravené. Sněhu bylo akorát. Mlhy dost. Lidiček spousty. A jen tak mimochodem, až budete míjet Tok, tak si ho nezapomeňte všimnout. To není vrch, to je náhorní plošina s hromádkou kamení. Abych skončil pozitivně – Brdy jsou krásné, jinak klidné místo plné lesů, hub a cykloturistických stezek. A jako již tradičně přikládám pokrm na zahřátí. Touto dobrůtkou myslím česnečku se slaninou a tvarůžky (recept zde).

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku v Obecnici jdeme po zelené turistické značce až na Klobouček. Dále pokračujeme po červené a okolo Toku až k rozcestníku Dlouhý kámen. Zde odbočíme vpravo a budeme sestupovat po zelené značce až na cyklostezku 8257 a zpět do obce Obecnice, místa dnešního startu.

Jak daleko

17,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na brdský Tok

  • 10 ledna, 2021 (6:19 pm)
    Trvalý odkaz

    Nádherné! Jedno z mých oblíbených míst.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.