fbpx

Modrobílá Modrava

Pohodová trasa mezi Modravou, Tříjezerní slatí a bývalou pilou Javoří. Tak to je dnešní pozvánka do šumavských sněžných hvozdů, luhů a hájů. Tolik sněhu můžeme v těchto dnech najít na našich jižních horách. Krásnou atmosféru zimy tak dotváří meandrovitě se vlnící Roklanský potok s hnědou rašeliništní vodou a s bílou čepicí po jeho březích. Bílé pláně pak narušují jen stopičky zvědavých zvířátek hledající pravděpodobně vodu či obživu na druhé straně bývalé hranice s Německem. Mnoho pěkných zimních chvil, ať už jste kdekoli, vám přeje TuGu.

Kde

Okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po Šumavské magistrále z Modravy až k rozcestníku Rybárna. Zde strmě do kopce až na Tříjezerní slať. Tam odbočit doleva směrem k rozcestníku Pod Oblíkem a zde opět vlevo a po necelých 2 km se cesta napojí na Šumavskou magistrálu, po které se vrátíme zpět do Modravy.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista, běžky, sněžnice

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.