fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Mlha na palici

 

Mlha může někomu jistě způsobovat psychické problémy, ale já mám v tomto příspěvku na mysli Čapskou palici, jedinečný skalní útvar v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Celý náš výlet provázela mlha, mlha hustá jako mlíko. A tak výhledy zanikaly pod touto peřinou. I když jsme poslední část výletu pochodovali potemnělou krajinou, celou výpravu jsme si náležitě užili a řádně nám vyhládlo. A pokud právě vyhládlo i vám, nabízíme přiložený recept na šťavnatá kuřecí stehýnka.

Recept gurmána
Kuřecí stehna s čerstvým tymiánem a citronem

4 kuřecí stehna, 50 g másla, 1 svazeček čerstvého tymiánu, sůl, pepř, 1 větvička čerstvého (sušeného) bobkového listu, 1 bio citron

Maso omyjeme a vložíme do pekáčku. V rendlíku rozpustíme máslo, z větviček tymiánu odrhneme lístečky a vmícháme k máslu. Chvilinku povaříme, máslo se hezky rozvoní tymiánem. Stehna osolíme, opepříme a polijeme tymiánovým máslem. Přidáme bobkové listy a citron nakrájený na kolečka rozložíme na kousky masa. Pečeme při 180 °C asi 1 hodinu, dokud není maso měkké. Během pečení maso podléváme. Podáváme nejlépe s vařeným bramborem. (další recepty od TuGu zde)

 

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Obrok jděte po modré turistické značce až k rozcestníku Nad Kravími doly. Zde odbočíte doprava a po červené dojdete až k odbočce Sedlo pod Husou. Zde je možné si prohlédnout PP Husa. U rozcestníku Husí cesta – pod Husou červená potká zelenou značku, po které se vydáte až na Čapskou palici. Zpět se pak budete vracet do obce Obrok po zelené k rozcestníku Obrocká cesta a dále po modré až do místa startu.

Jak daleko

15,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.