fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Malá procházka Plzní

Nejisté a bouřkovité počasí rozhodlo o naší dnešní cestě, a to do Plzně. Už v minulosti mě zaujala nabídka na prohlídku domů a bytů podle návrhů architekta Adolfa Loosse, který také v Plzni působil. Rezervace takové prohlídky je možná zajistit přes internet. Nám informační centrum doporučilo prohlídkovou trasu 2 Dům Jana a Jany Brummelových v Husově ulici. Myslím, že jsme určitě nelitovali, a protože jsme měli ještě před vlastní naplánovanou prohlídkou trochu času, navštívili jsme nedalekou Akva Tera ZOO v Plzni. Zde je možné na malé ploše shlédnout expozice ryb, plazů, obojživelníků i bezobratlých živočichů. Jen kousek od této atrakce je Velká synagoga. V sobotu však mají zavřeno, tak snad někdy příště. Po prohlídce již zmíněného bytu vedly naše kroky na náměstí Republiky s kostelem sv. Bartoloměje. Zde je možnost navštívit vyhlídkovou věž kostela a my si ještě připlatili komentovanou prohlídku vlastní katedrály. Tyto komentované prohlídky většinou pořádají místní infocentra a mohu je vřele doporučit. V Plzni je toho samozřejmě k vidění ještě mnohem více, ale nic se nemá přehánět. Tak zas někdy příště a šťastnou cestu všem poutníkům. A recept, samozřejmě třeba právě s využitím plzeňského piva zde.

Kde

Okres Plzeň – město, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Cesta, kterou jsme absolvovali je v přiložené mapě

Jak daleko

Cca 2,1 km

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.