fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Ledovkou na Milešovku

Vrch Milešovka lákal k výstupu a výhledu na okolní krajinu lidské plémě již před mnoha a mnoha lety. Po stopách předků a ostatních turistů jsme vyrazili i my a to od rozcestníku Paška pole, kde je možné i pohodlně parkovat. Ledovka v korytu stezky nám komplikovala výstup na vrchol hory a tak mnoho turistů volilo cestu lesem těsně vedle cesty. Na samém vrcholu pak bylo plno a výhled trochu kazilo kouřmo. Sestup jižním svahem byl mnohem pohodlnější a ledovka zde téměř nebyla. Cestou jsme občas narazili na zbytky sněhu, podmáčenou půdu a bahno. Sluníčko po celou dobu putování svítilo a tak byla dobrá nálada a cesta příjemně ubíhala. A protože nám po náročném výstupu řádně vyhládlo, čekala na nás doma dobrůtka z těstovin, na kterou recept najdete zde.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Paška pole po žluté turistické značce až k rozcestníku Nad Velemínem. Tady odbočíme doprava a po modré značce dojdeme až na vrchol a dále do obce Černčice. Zde narazíme na zelenou, po které dojdeme až do místa startu – Paška pole.

Jak daleko

9,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, v zimním období nesmeky

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.