fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Křivoklátskými lesy na Nový Jáchymov

Cíl dnešní cesty vedl do Nového Jáchymova pod Krušnou horou a to kousek od středočeského Berouna. Podobnost názvů s Jáchymovem v Krušných horách není vůbec náhodná. Jáchymov se stal inspirací, a to hlavně i kvůli tomu, že i zde se začala těžit a zpracovávat ruda v předminulém století. Po vzestupu nastal jistým způsobem pád. Došlo dřevo, přišla povodeň a výroba se přestěhovala do nedalekého Králova Dvora a to hlavně i kvůli dobré dopravní dostupnosti. Pak se těžba a její doprava porůznu obnovovala. Z té doby zůstalo v obci několik málo staveb a obytných domů a ty tvoří nedílnou historii trochu zapomenutého Nového Jáchymova. V současné době je zde klid a městečko žije svým poklidným životem. Zůstala zde Krušná a Hudlická hora se zaniklými bývalými doly připomínající zašlou slávu regionu, ale kdo ví, třeba jednou… No a protože bylo už historie dost, tak prosím, zde je dnešní recept na batátové noky.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Nižbor – Žloukovice (lesní parkoviště pro návštěvníky a turisty) po neznačené lesní cestě až na cyklostezku 0054 a jdeme směrem turistický rozcestník Jezírka. Zde odbočíme vpravo a po zelené značce dojdeme k dalšímu rozcestníku Nový Jáchymov. Zde se zelená potká s modrou, po které se vydáme vzhůru k rozcestníku Pod Hrachovkou. Tady odbočíme vpravo a po nově příchozí červené značce jdeme asi 1,5 km. Pak odbočíme vpravo na lesní cestu a po ní se vrátíme na parkoviště. Vše viz přiložená mapa.

Jak daleko

10,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.