fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ještě jednou na Vraní skálu

Turistický gumám zveřejňuje tipy na výlety převážně po České zemi něco přes 6 let. Všechny výlety jsou v naší režii a také je osobně absolvujeme. Tak můžeme sledovat počasí, které nás během našeho putování provázelo. Je tedy jasné, že letošní rok je mokrý a bahnitý. Počasí nestálé a o víkendech se vždy zhoršuje. V letošním roce jsme už také 3x velmi promokli, a to běží teprve třetí měsíc. To se nám v minulých šesti letech stalo maximálně 2x, a to se snažíme chodit pravidelně. Počasí, které nás provázelo poslední víkend, trpělo také mnoha neduhy. Silný vítr, téměř zataženo a teplota do 3 stupňů. Vraní skála je pak jistota dokonalého rozhledu na jihozápadní část středních Čech a část Plzeňského kraje, při výstupu i s trochou toho adrenalinu. A abychom netrpěli hladem, doma nás čekala pravá česká Čína s domácími hranolky. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Knížkovice po modré turistické značce až k rozcestníku U Vraní skály. Zde odbočíme vlevo a pokračujeme po žluté značce na vyhlídku Vraní skála. Dále budeme pokračovat až do obce Hředle. Zde opět jdeme vlevo a po silnici až ke kříži. Zde sejdeme ze silnice mírně vlevo a pokračujeme po polní cestě a dále po lesní cestě zpět do Knížkovic.

Jak daleko

10,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s velkou opatrností při výstupu na skálu, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.