fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Jdeme NS Přírodou a dějinami Oseka

Z podkrušnohorského města Osek vyrážíme vzhůru do kopců na jednu z největších gotických zřícenin, na zříceninu hradu Osek zvaný Rýzmburk. Cesta strmě stoupá do kopce okolo regulované bystřiny Oseckého potoka. Když dosáhneme pomyslného vrcholu, tedy zříceniny hradu, můžeme se již těšit, že budeme jen a jen klesat a to oklikou zpět do města Osek. Cestou ještě potkáváme pěkné vyhlídkové místo Na Krásné vyhlídce a neméně zajímavou skalní přírodní památku Salesiova výšina. Skalní bloky zde tvoří jakési bludiště, kterým vede i naše naučná stezka. Po zdolání dnešního výletu jsme ještě navštívili místní hospodu a bazén Thermalium v nedalekých Teplicích, kde jsme načerpali ztracené síly a můžeme tento Relax jen doporučit. Doma nás pak čekala vynikající tvarůžková pomazánka recept naleznete zde.

Kde

Okres Teplice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Obránců míru jdeme jen malý kousek po neznačené cestě a pak se napojíme na červenou turistickou značku, která navazuje asi po 730 metrech na NS Přírodou a dějinami Oseka. Tuto naučnou stezku plnohodnotně využijeme a ona nás pak asi po devíti kilometrech zavede zpět na výchozí parkoviště.

Jak daleko

9,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.