fbpx
Všechny krajeZe světa

Jánošíkove diery

 

Cestou z Bratislavy do Popradu jsme se zastavili v hojně navštěvované oblasti Malé Fatry v Jánošínových dierách. Pěkné počasí, prázdniny, sobota a exkluzivita místa nepřilákala jenom nás, ale i mnoho dalších návštěvníků, kteří zpočátku znesnadňovali jak vlastní pochod tak možnost si dosytnosti užít klidu a jedinečnosti tohoto místa. Naštěstí jsme tuto počáteční tlačenici překonali a v návazné části Horných diér už takový nával nebyl. Cesta tu byla dobře zajištěna a opatřena žebříky, lany a řetězy, které umožňovaly schůdnost celé trasy. Na potoce pak bylo možno vidět množství vodopádů, peřejí a vlastní koryto vedlo úzkými soutěskami s velkým převýšením. Mnoho zdatných turistů pak pokračovalo na vrchol Malého, nebo Velkého Rozsutce. My však z časových důvodů absolvovali pouze okruh Dolných a Horných dier. I tak se jednalo o jedno z nejkrásnějších míst tohoto typu na Slovensku. Pokud zavítáte do těchto míst, nenechte si ho určitě ujít. To doporučuje TuGu.

 

Kde

Okres Žilina, Žilinský kraj, Slovensko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště Jánošíkové diery po modré turistické značce až k rozcestníku Pod Pálenicou, zde odbočíme vpravo a po zelené sestoupíme k rozcestníku Sedlo Vrchpodžiar. Zde navážeme na žlutou, která se posléze napojí na modrou, po které se vrátíme zpět do místa startu.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.