fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Do Kladrub nejen za bělouši

Naše dnešní cesta plánovala jen malou zastávku v hřebčíně v Kladrubech nad Labem. To se však změnilo v krásně strávené odpoledne uprostřed UNESCO chráněné krajině pro chov a výcvik koní – kladrubských ceremoniálních běloušů v Kladrubech nad Labem. Na mapách.cz tuto naučnou stezku po krajině, budete hledat jen marně. A to je skutečně velká škoda. Jedná se o jedinečnou krajinu v okolí Kladrub a řeky Labe v duchu anglického parku. I proto byla krajina vyhlášena a zapsána na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jako třešeň na pomyslném dortu lze chápat zdejší hřebčín, který patří se svou více než 400set letou tradicí chovu a šlechtění koní mezi nejstarší hřebčíny na světě. Od roku 1771 se zde nepřetržitě chovají kladrubští bělouši. To vše můžete prožít i vy v Kladrubech nad Labem a to jak při prohlídce zámku, stájí, komponovaných představení a hlavně při nenáročném výletu naučnou stezkou uvedenou v tomto příspěvku. Protože je podzim v plném proudu a jablíčka v alejích dozrávají, přináší vám TuGu jeden osvědčený recept zde.

Kde

Okres Pardubice, Pardubický kraj, Česko

Kudy, kam, co

Dnes vás musím odkázat na přiloženou mapu.

Jak daleko

5,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.