fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Dalejským a Prokopským údolím

Dalejské a Prokopské údolí (Prokopák) jsou údolí téměř ve středu hlavního města Prahy. Příroda zde byla ovlivněna průmyslem a hlavně těžbou vápence na který zde zůstala řada vzpomínek v podobě lomů, tunelů a zanikajících staveb. Místy tajuplné jinde otevřené pohledy na místní krajinu, která je doslova prošpikovaná řadou stezek, cestiček a cest svědčí o rozmanitosti a též hojné návštěvnosti a to nejen obyvatel Prahy. Údolím protéká Dalejský a Prokopský potok, který je obklopen skalními masivy a zarostlými lomy. Je zde také možnost občerstvení a zabaví se zde i děti. My jsme cestu zpět ke startu dnešního putování spojili jízdou tramvají na nové trase směrem sídliště Barrandov a Holyně. Na závěr dnešní pozvánky přikládám recept na grilovaná kuřecí prsa s ananasem zde.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Pod Rybníkem ve Slivenci navážeme na modrou turistickou značku ve směru k rozcestníku Holyně – bus. Ještě těsně před rozcestníkem však odbočíme vlevo a po ulici s názvem U smolnic dojdeme na polní cestu, po které pokračujeme až k odbočce vpravo. Ta není zdaleka tak prošlapaná a my se musíme orientovat ideálně podle mapy v aplikaci mapy.cz pro mobilní telefony. Stezka nás však bezpečně dovede až na dno Dalejského údolí na zelenou turistickou značku. Zde odbočíme opět vpravo a po této značce dojdeme na zastávku tramvaje Hlubočepy. Tramvají se pak můžeme vrátit zpět do Slivence a to na zastávku Holyně a odtud již kousek pěšky do místa startu ve Slivenci. Všechny zmíněné zastávky jsou součástí PID (pražské integrované dopravy) a platí zde jednotná jízdenka.

Jak daleko

11,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.