fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Botanická zahrada v Praze Na Slupi

Když je zima taková jaká je a vám se už stýská po krásném letním počasí a zelené přírodě, není nic jednoduššího, než vyrazit za teplem a zelení právě do botanické zahrady. My vám v dnešním příspěvku ukážeme jednu z nejstarších u nás a to Botanickou zahradu PřF UK Na Slupy v Praze. Za návštěvu stojí v tomto zimním období jak venkovní parkové, tak, a to hlavně, vnitřní expozice ve skleníku. Zahrada pořádá také mnoho zajímavých akcí, program naleznete zde. A pokud vám vyhládne, doporučuji si připravit vyzkoušený a chutný salát s uzeným masem, recept na přípravu  zde.

 

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

V okolí botanické zahrady je možno zaparkovat v parkovacích zónách Benátské ulice a do areálu zahrady dojít pěšky, nebo tramvají zastávka Botanická zahrada. Po parku pak je pohyb volný a není nijak určen. Vstup do skleníku je zpoplatněn. Zahrada je otevřená veřejnosti, informace o otevírací době zde.

Jak daleko

Vycházka parkem i skleníkem asi do 2 km

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, s kočárkem v parkové části zahrady

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.