fbpx
Olomoucký krajVšechny kraje

Andělská louka a vyhlídka Městské skály

Na cestě mezi Rapotínem a Hanušovicemi na louce nad Rejcharticemi je louka posetá dřevěnými sochami andělů. Je to jedinečná místní Andělská louka a sochy na ní a přilehlé Andělské cestě vznikly v průběhu několika let na sochařských sympoziích konaných už od roku 2013. My si celou louku i cestu prohlédli a nevynechali ani blízké Městské skály s dřevěným altánkem. Kopce Jeseníků i údolí Desné s okolními obcemi a městy jsou sice zčásti zastíněné vzrostlými stromy, ale i tak je to pěkný letní zážitek. A protože jsme se během našeho putování pěkně zapotili, přikládám recept na domácí ovocnou zmrzlinu, která vás zaručeně osvěží zde.

 

Kde

Okres Šumperk, Olomoucký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od obecního úřadu v Rejcharticích po žluté značce směrem rozcestník Nad skálami. Zde se napojíme na zelenou a po ní dojdeme až k rozcestníku Pod lomem. Tady odbočíme vlevo a po modré značce se vrátíme zpět do míst startu.

Jak daleko

9,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.