fbpx

Okolo Točníku až do Údolí ticha

Sluneční den jen podtrhl pěknou romantickou krajinu okolo hradů Žebrák a Točník. Hrad Točník je opravdovou dominantou zdejšího kraje a je zdaleka viditelný. Hezké zimní počasí tak přilákalo řadu návštěvníků. My nezdolali jen vrchol s hradem, ale udělali jsme i hezké kolečko okolo. Nejzajímavější pak bylo putování po Zámeckém vrchu a pochod Naučnou stezkou Údolím ticha. I zde jsou pěkná místa a krajinné scenérie, někde s dominantou zříceniny hradu Žebrák, jinde s hradem Točník. A protože končí dny vánočního volna, nabízím recept s vynikající andělskou roládou (zde), která vám jistě bude chutnat třeba na Silvestra nebo i v novém roce 2021. Dobrou chuť vám přeje TuGu.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z rozcestníku Točník – pod hradem jdeme po žluté turistické značce na hrad Točník a dále až do obce Hředle. Zde odbočíme doleva a pokračujeme po cyklostezce 0005. Po necelých 2 km odbočíme opět vlevo až k NS Tiché údolí. Naučnou stezkou dojdeme až ke žluté značce, po které budeme pokračovat  přes obec Březová až do obce Točník, místa dnešního startu.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.