Recepty od TuGuS masem

Králík pečený na pivu a česneku

1 chlazený králík, 2 paličky česneku, 2 lžíce soli, 1 lžička kmínu, špetka tymiánu, 500 ml světlého piva, 3 lžíce oleje, Instantní jíška dle potřeby

Králíka omyjeme a naporcujeme na 6 dílů. Maso vložíme do pekáče. Česnek oloupeme, prolisujeme, přidáme sůl, kmín, tymián, pivo, olej a vše promícháme. Připravenou směsí maso zalijeme, přikryjeme alobalem a pečeme při 180 °C asi 2 hodiny. Pak odstraníme alobal a maso za občasného podlévání ještě dopečeme asi 30 minut, aby se vytvořila kůrčička. Šťávu zahustíme dle potřeby instantní jíškou, necháme přejít varem a podáváme s bramborovou kaší.

Počet porcí: 6
Doba přípravy: 2,5 hodiny
Orientační cena: 450 Kč 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.