fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ze Lhotky na Plešivec a zpět

Krátký sobotní výlet se snahou vidět alespoň trošku slunečních paprsků nás zavedl na horu relativně blízko od našeho domova – na Plešivec, zvaný též Olymp Brd. Paprsků jsme se sice nedočkali, o to více si ale užili divokost přírody na Plešiveckém hřebenu i na samotném vrchu. A tak jsme viděli nejen mlhu, ale i skupinky turistů, kteří asi očekávali rozbřesk a pokud nepřicházel, rozdělali alespoň pomalu plápolající ohníčky jako vzpomínku na hřejivé léto. S vůní kouře, opečených buřtů, setkání skupinek kamarádů a přátel jsme se s velikánem Brd pro tentokrát loučili. A protože nám v sychravém počasí notně vyhládlo a chtěli jsme se alespoň doma rychle prohřát, nebylo nic jednoduššího, než ohřát zbylý vývar s játrovými knedlíčky, na který najdete návod v záložce „Recepty od TuGu“ a také zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Lhotka po žluté značce až na další rozcestník Lhotka-rozcestí. Zde odbočíme vlevo a po červené značce pokračujeme až na vrchol Plešivec. Tady se červená setkává se zelenou, po které se vydáme směrem ke Smaragdovému jezírku. Tam zelená končí a my pokračujeme po žluté zpět do obce Lhotka.

Jak daleko

7,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.