fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Za výhledy nad Cholínem

Cholín je klidnou rekreační oblastí na březích Slapské přehrady.  A z Cholína jsme dnes vyrazili na výlet nad hladinou přehrady a dále půvabnou a mírně zvlněnou krajinou v okolí Sedlčan, která tak vynikla za odpoledního slunce. Určitě bych tento výlet nedoporučil v době zimní sněhové nadílky, protože stezka vede po strmém úbočí nad vodou a hrozí tak možnosti nebezpečného pádu.  Když celodenní teploty lednové byly jen několik málo stupínků nad nulou, docela jsme si pochutnali na svíčkové omáčce s králíkem recept zde. Dobrou chuť a mnoho pěkných slunečních výletů přeje TuGu.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z neznačeného parkoviště pod restaurací Nový Cholín jdete prudce do kopce po žluté turistické značce až k rozcestníku Hubenovská zátoka. Tady se budete muset zorientovat už sami a napojit se na neznačenou lesní stezku a dále na lesáckou cestu (tyto stezky a cesty na mapách.cz neodpovídají zcela realitě). Jakmile vystoupáte do vrcholových partií, a uvidíte telekomunikační vysílač, máte vyhráno. Tady už mapa funguje normálně a vy můžete využít přiloženou trasu na mapce a přes obec Čelina sestoupit na žlutou značku, která vás povede zpět do Cholína.

Jak daleko

8,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.