fbpx

Okolo Sázavy na zříceninu Zlenice

Blog Turistický gurmán právě dnes přichází s inovací, kterou si dal do vínku již na svém úplném začátku – ukazovat známá i méně známá turistická místa a trasy a zároveň nabídnout tipy na dobrá jídla i s recepty na jejich přípravu. Tato inovace byla již v některých příspěvcích součástí výletu. Ode dneška blog obsahuje turistickou a gurmánskou část – přesvědčte se sami!

A nyní k posázavskému výletu. Počasí nám příliš nepřálo. Předvánoční atmosféru připomínaly jen vánoční věnce na vratech místních usedlostí. My jsme zdobili divoce rostoucí smrčky pochutinami pro zvířátka a během putování kopci nad řekou a pak údolím řeky Sázavy navštívili hned dvě zříceniny středověkých hradů. A na ty vás tímto příspěvkem zvu. Také se podívejte na dnešní tip na vyloženě předvánoční recept – adventní perníčky. Pěkný adventní čas vám přeje TuGu.

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, Česko


Kudy, kam, co

Od mostu ze Čtyřkol jdeme po modré turistické značce směrem na Dubsko–rozcestník. Zde odbočíme vlevo a pokračujeme po žluté s malou odbočkou na zříceninu hradu Stará Dubá. Po žluté dojdeme až k rozcestníku Hvězdonická lávka. Odtud budeme pokračovat po červené zpět do Čtyřkol.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz    

 

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Okolo Sázavy na zříceninu Zlenice

  • 22 prosince, 2020 (4:50 pm)
    Trvalý odkaz

    Tenhle okruh jsem šla v dubnu 2018, jen v obráceném pořadí, nejdřív Zlenice a pak Stará Dubá 🙂 . Moc hezký výlet! A taky ze Čtyřkol 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.