fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Naučná stezka Vysoká Pec – Rudné

Krušné hory jsou známé těžbou drahých kovů a kovů vůbec. Celá oblast je touto činností prosáklá a setkáváme se s ní na mnoha místech. Právě s tímto tématem se zabývá i naučná stezka, po které jsme se dnes vydali. Jak jasně prozrazují zveřejněné fotografie, počasí opět zcela turistice nepřálo. Co ale fotky neprozrazují a co jsem nevyfotografoval, bylo setkání s lidskými nápady a lidmi. Ty vám mohou cestu i takovou sibérii, jaká nás provázela, zpříjemnit. Tak opravu neváhejte a zažijte to, co jinde než právě na této stezce nezažijete. Za TuGu autor projektu Radko Voleman. A jako návdavek ještě přikládám recept na zahřátí, polévku na bramborovo pórkový krém, zde.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště Vysoká Pec po značené naučné stezce Vysoká Pec – Rudné. Ta vás, po 6,3 kilometrech a po shlédnutí 12 informačních tabulí, zavede zpět na parkoviště Vysoká Pec.

Jak daleko

6,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.