fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Na Jiráskovy skály a rozhlednu Čáp

Malý odpolední výlet okrajem Teplických skal nás zavedl na krásná romantická místa pískovcových Jiráskových skal, Černého jezírka a zříceniny bývalého skalního hradu Bischofstein. Jen s malou odbočkou jsme pak došli na nedalekou rozhlednu Čáp, stojící na nejvyšším vrcholu celých Adršpašsko – teplických skal. Z ní je za dobrého počasí jedinečný rozhled na Krkonoše, Orlické hory, Stolové hory a Teplické skály. A po našem dnešním brzkém jarním výletu s nádechem Velikonoc přikládám recept na něco úplně zdravého a to na Bramborový salát s pošírovaným vejcem zde.

Kde

Okres Náchod, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z osady Skály, kde je možné zaparkovat, okruh okolo Černého jezírka s výstupem na zříceninu Skály ( Bischofstein) a vyhlídku nad jezírkem. Z vyhlídky zpět do osady Skály a zde po zelené až na rozhlednu Čáp. Zpět je možné vrátit se po stejné značce, nebo kousek využít značku žlutou, které nás dovede také do osady Skály.

Jak daleko

4,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.