fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na Jehlu a na Ponorku

Okolí České Kamenice je protkané turistickými stezkami a samozřejmě i turistickými zajímavostmi. My volíme trasu pro nás dosud neprobádanou. Vystupujeme nad město na skalní Jehlu s rozhledem na okolní krajinu Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého středohoří. Mísí se zde pískovcové a čedičové skály a tím nabývá cesta na zajímavosti. Zdejší obyvatelé tuto trasu využívají k nedělním a svátečním vycházkám do okolí města. Během putování musíme překonat jedno nepříjemné stoupání z města do hor. Pak už cesta vede mírně zvlněnou krajinou mezi vyhlídkami a skalními útvary. Mezi zajímavé místo patří také obnovené Bratrské oltáře. Na závěr ještě recept na fazolový salát s vejcem zde.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z náměstí Míru v České Skalici po modré turistické značce až k PP Noldenteich (s odbočkou na skalní Jehlu), tady si můžete dát další malou odbočku k bezejmennému rybníčku a pak se vrátit na modrou značku a dále neznačenými lesními cestami (dle přiložené mapy), na žlutou turistickou značku ke skalní kapličce Nejsvětější Trojice. Po žluté se vrátíme zpět do České Skalice na náměstí Míru.

Jak daleko

7,6  km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.