fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Hrabalovým Kerskem

Sychravé podzimní počasí a mlhy nás přivítaly v obci Semice, kousek od Labe i nedalekého Kerska, kam dnes naše kroky směřovaly. Klidný tok Labe, sem tam nějaký ten více či méně úspěšný rybář a jinak klid a mír, nás provázel po celou cestu. V Kersku trochu ve zmatku nepříliš dobře značené Hrabalovy naučné stezky nacházíme dobře známá místa z filmu Slavnosti sněženek a později i nenápadnou chatu Bohumila Hrabala. Zde literární velikán bydlel a psal svá nejznámější díla. Všechna místa v Kersku jsme navštívit bohužel nestačili, protože se smráká už velmi brzy. A my, ač už nosíme v batohu preventivně čelovky, je přeci jen neradi využíváme. No a recept snad ani není nutno k tomuto příspěvku příliš představovat. Jak jinak, jedná se o svíčkovou omáčku se zvěřinou a najdete ho zde.

Kde

Okres Nymburk, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Semice po červené turistické značce k rozcestníku Vrť – přírodní rezervace rozcestí. Tady odbočíme vpravo a po navazující zelené značce dojdeme podle Labe, až do Kerska, kde se napojíme na NS Bohumila Hrabala, po které dojdeme až k chatě spisovatele. Kousek od chaty pak naučná cesta protíná asfaltku a po ní jdoucí červenou značku. My se po červené vydáme zpět a to ve směru Semice. Abychom se vyhnuli dosti velkému provozu na ní, volíme polní neznačené, ale schůdné cesty vedoucí zpět do Semic (viz přiložená mapa).

Jak daleko

10,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.