fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Do Štěchovic za pokladem

Na Štědrý den se údajně otevírají poklady. Tak i my vyrazili, i když se zpožděním, hledat poklad z pokladů nejznámější a nejhledanější, a to poklad Štěchovický. Cestu jsme zvolili poměrně netradiční, po pravém břehu Vltavy, kousek podél Štěchovické přehrady. Od hráze stezka vedla nenápadnou malou chatovou osadou a pak zprudka do kopce s výhledem na zdrž. Zdálo se, že jsme zdolali vrch, a přesto jsme vystoupali jen na náhorní plošinu zvanou Benešovská pahorkatina. Mírně zvlněná krajina se rozprostírá mezi toky řek Vltavy a Sázavy. Na štolu, ve které se údajně nacházely bedny s dokumenty a kdoví ještě s čím, jsme narazili až na konci dnešní cesty. Její vstup byl již do značné míry zasypán a tak znepřístupněn. Hezké počasí a pěkné cesta nám naše dnešní zklamání z nenalezení pokladu úplně vynahradily a my se mohli ještě těšit na připravenou vepřovou panenku s domácím pestem, která na nás doma čekala. Recept na její přípravu naleznete zde.

 

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Brunšov – u mostu se vydáme po žluté značce stále podél řeky Vltavy, přes přehradní hráz proti proudu až k neznačené odbočce vlevo vzhůru a pak až do obce Norbertinka. Zde se napojíme na modrou značku a pokračujeme až k rozcestníku Závist u Třebsína. Zde odbočíme na zelenou, po které putujeme směrem k Medníku. U přístřešku se ze značky odpojíme a pokračujeme po lesní asfaltové cyklotrase 8201 do Hradištka, kde narazíme na žlutou, po které se vrátíme zpět do Štěchovic, místa dnešního startu.

Jak daleko

12,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou 

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.