Za medvědím česnekem do Poděbrad

Poděbrady jsou velké lázeňské místo s typickou lázeňskou atmosférou uvnitř města. Pod zámkem a okolo vody to žije cyklisty a bruslaři, kteří hojně využívají rovinatého terénu podél řeky a v okolí. Po cestě narazíme na řadu občerstvení. V lužních lesích roste jarní kvítí, ale hlavně pro tuto dobu tak typické koberce medvědího česneku, za kterým jsme dnes vyrazili. A byli jsme úspěšní. Pokud vyrazíte za česnekem i vy, přidává Lucinka recept na přípravu pesta. Dobrou chuť vám přeje TuGu

Recept gurmána

Pesto z medvědího česneku

200 g česneku medvědího, 20 g soli, 2 lžíce strouhaného parmazánu, 2–3 lžíce loupaných mandlí, olivový olej dle potřeby

Lístky česneku medvědího omyjeme, osušíme a natrháme na menší kousky. Dáme do mixéru, přidáme sůl, parmazán, mandle a olej. Vše rozmixujeme na pesto. To uložíme do skleničky s víčkem a skladujeme v lednici.

Výborně se hodí k těstovinám, do salátu, do pomazánek nebo k masu.

Kde

Okres Nymburk, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Poděbrad z Jiřího náměstí po červené turistické značce směrem k rozcestníku Na Huslíku. Odtud po zelené až k Slavníkovskému hradišti u Libice nad Cidlinou.  Po prohlídce hradiště se vrátíme až k mostu přes Cidlinu. Ten překonáme a neznačenou cestou dojdeme až k Lanovému mostu přes Labe. Oba mosty je možné překonat bez problémů pěšky, nebo i na kole. Na druhém břehu sestoupíme na modrou značku, po které se vrátíme zpět do Poděbrad, místa našeho startu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

5 komentářů k “Za medvědím česnekem do Poděbrad

 1. Oldřiška Tylová

  Cesta do Poděbrad mě nadchla! Byla jsem tam v loni, také fotila, ale… no co budu psát:-). Vaše „foto“ procházka mi příjemné chvíle tam připomněla, a co víc ukázala, že jsem tam ještě zdaleka všechno neviděla. Takže si výlet – dle vašich „instrukcí“ – ráda zopakuji.
  A medvědí česnek? Pěstuji ho na zahradě! Váš recept zkusím.

 2. Jirka Sladký

  TuGu – fantastické, úchvatné, dechberoucí – jako vždy!

  Co je to bankr?

  Medvědí česnek je cool, ale neplánujete i nějakou výpravu do míst, kde takhle hojně roste marihuana?

  1. Turistický gurmán Post author

   Bankr místo kde neroste ani marihuana ani žádná jiná rostlina, dá se říci, že je to pískoviště. Za marihuanou? Jistě dobrý nápad. Tak někdy příště s vámi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *